Zaczynam biegać!

Wielu z Was na pewno niejednokrotnie myślało o tym aby wreszcie zadbać o zdrowie, poprawić kondycję i popracować nad szczupłą sylwetką. Zazwyczaj na drodze do wyjścia z domu i rozpoczęcia treningu staje wiele przeszkód i wszystko kończy się na planach. Mamy dla Was świetną okazję aby w fajnej atmosferze i pod okiem profesjonalisty zacząć przygodę z bieganiem. Projekt “Zaczynam biegać” uzyskał dofinansowanie w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i będzie realizowany w okresie 27.05.2019 – 29.07.2019. Udział w cyklu treningów może być świetnym elementem przygotowań do startu w II Impresjach Biegowych, które organizujemy 3 sierpnia. 

W ramach realizacji projektu przewidujemy:

  • Zajęcie z zawodowym trenerem lekkiej atletyki – spotkanie wprowadzające, zajęcia na bieżni lekkoatletycznej oraz zajęcia na sali gimnastycznej. Spotkania przewidziane są co poniedziałek o godzinie 19:00 w Łopusznie i potrwają około jednej godziny (rozgrzewka oraz trening właściwy). Projekt zakłada min. 8 spotkań z trenerem.
  • Test Coopera w ramach rozpoczęcia projektu – test wydolnościowy pozwalający sprawdzić aktualną kondycję uczestników.  Na podstawie wyników dobrane zostanie obciążenie treningowe dla poszczególnych zawodników. Wyniki podstawiane są do specjalnie przygotowanych tabel i uwzględniają płeć oraz wiek uczestników. 
  • Test Coopera na zakończenie cyklu treningów – ponowna próba pozwoli porównać rezultaty na zakończenie projektu.
  • Spotkanie zamykające  – podsumowanie wyników, wskazówki dotyczące dalszego treningu oraz rozdanie pamiątkowych dyplomów potwierdzających udział w projekcie.
  • W ramach treningów zapewniamy wodę oraz napoje izotoniczne. 
  • Każda z osób wybranych do udziału w projekcie otrzyma cenną niespodziankę.

 Zgłoszenia należy dokonywać poprzez wypełnienie ankiety dostępnej tutaj:

Projekt skierowany jest do pełnoletnich mieszkańców Gminy Łopuszno. Liczba miejsc jest ograniczona w związku z czym zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi na wybrane zgłoszenia. Nabór uczestników prowadzony będzie do dnia 20.05.2019. Wypełnienie ankiety jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Udział w projekcie wymaga podpisania listy obecności a wzór dostępny jest poniżej.