Łopuszno Active Team

W kwietniu 2018 roku na mapie powiatu kieleckiego w 2018 roku pojawiła się nowa organizacja pozarządowa – Łopuszno Active Team. Nasza główna działalność to organizacja imprez sportowych – biegów ulicznych i przełajowych oraz działania na rzecz promocji aktywności fizycznej, integracji i aktywizacji lokalnego środowiska.

Poprzez swoją działalność chcemy także promować gminę Łopuszno, powiat kielecki i województwo świętokrzyskie.

Geneza organizacji to przede wszystkim wspólna pasja do sportu i biegania, która połączyła założycieli. Jeszcze jako grupa nieformalna uczestniczyliśmy w wielu imprezach biegowych na terenie całego kraju oraz Europy. W 2018 roku kilku członków grupy, a następnie stowarzyszenia zdobyło Koronę Półmaratonów Polskich, kończąc zawody m.in. w Gdyni, Krakowie, Poznaniu, Warszawie czy Wrocławiu. Do zarejestrowania organizacji zainspirowała nas chęć rozwoju oraz przeprowadzenia na terenie Łopuszna  profesjonalnych zawodów biegowych. Doświadczenia zdobyte poprzez uczestnictwo w wielu biegach ulicznych w kraju zaowocowały wysokim poziomem organizacji I Impresji Biegowych, co potwierdziły liczne pozytywne opinie i pochlebne komentarze startujących w zawodach.

Stowarzyszenie Łopuszno Active Team od początku swojej działalności misję zachęcania do aktywności fizycznej realizuje także poprzez organizację cotygodniowych, regularnych spotkań biegowych na terenie Łopuszna. Treningi odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 19 na terenie Gminnego Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego i cieszą się coraz większą popularnością. Udział w treningu jest całkowicie bezpłatny.